You are here: HomeAutoLamborghini Veneno Roadster kabriolet

Lamborghini Veneno Roadster kabriolet

Publikuar ne Auto Wednesday, 06 November 2013 09:26

Publikohen imazhet e Lamborghini Veneno Roadster në në versionin kabriolet i Coupe-së i cili është e kufizuar në një seri prej vetëm katër njësi.

Makina është e pajisur motorin 6.5 litërsh V12, i cili është përforcuar për modelin Veneno me 750 kuaj fuqi.

Roadster Veneno përshpejton nga 0-100 km/h për 2.9 sekonda dhe ka një shpejtësi maksimale prej 355 km/h, njëjtë si Coupe.

Lini nje koment