You are here: HomeAutoLamborghini feston 50 vjetorin (foto-video)

Lamborghini feston 50 vjetorin (foto-video)

Publikuar ne Auto Monday, 03 June 2013 10:57

Kete muaj Lamborghini feston 50 vjetorin e saj. Jane 50 vite me kete super makine, 50 vite me vision, qe kane krijuar makinat me te vecanta, dhe natyrisht 50 vite cilesi. Keto jane fjalet qe karakterizojne Lamborghini-n dhe makinat qe jane ndertuar nga gjiganti Italian. Per kete u be nje prezantim i gjithe modeleve te makinave, ku natyrisht nuk munguan makinat e ndertuara sefundmi.

 

Makina bene nje xhiro neper qytetet Italiane. Turi ishte 745 milje i gjate qe fillonte nga Milano dhe perfundoi ne Sant'Agata Bolognese, ku kompania Italiane ka "shtepine" e saj. Cdo ngjarje e tille perfundon ne menyre spektakolare, me prezantimin e modelie te tyre me te fundit Lamborghini Egoista.

 

Lini nje koment